Zakupy Polaków przez internet

Dane:

Z najnowszych danych Eurostatu (Europejski Urząd Statystyczny) wynika, że 45 procent Polaków robi już zakupy w internecie. Już niemal co druga osoba w wieku ponad 16 lat choć raz w roku kupuje cokolwiek online. Rynek rośnie w szybkim tempie, choć Polsce daleko do europejskich liderów. W 2018 roku wartość e-zakupów może zbliżyć się do poziomu 50 mld złotych. Z danych Eurostatu wynika również, że w 2017 roku internet używało 78 procent Polaków. Z pewnością w tym roku wzrośnie obrót w handlu internetowym. Wpływ na to ma wiele czynników (m.in. ograniczenie handlu w niedzielę).
 
Jak wynika z raportu SW Research, 16,1 proc. ankietowanych ze sklepów online korzysta bardzo chętnie- przynajmniej raz w tygodniu. Z drugiej strony 6,7 proc. nigdy nie kupiło niczego przez internet.
Największą grupę stanowią klienci, którzy dokonują zakupów w sieci maksymalnie dwa razy w miesiącu. To ponad połowa respondentów. Co czwarty badany z internetowych ofert korzysta raz na pół roku.
 

Pytania:

 
Dlaczego Polacy zamawiają produkty przez internet? Możliwość szybkiego porównania ofert czy prawo zwrotu towaru w przeciągu 14 dni bez podania przyczyny, to główne zalety internetowych zakupów. Elementem ułatwiającym zakupy online jest forma płatności. Internauci mogą opłacić zamówienie w jednej z 24 oferowanych walut.
Raport SW Research wskazuje, że Polacy na jedną transakcję internetową najczęściej przeznaczają od 100 do 249 zł. Takie kwoty deklaruje 35,2 proc. ankietowanych. Niewiele mniej, bo 34,1 proc. mieści się w przedziale 60-100 zł. Na drobne zakupy, nieprzekraczające 60 zł decyduje się 16,3 proc. badanych. Ok. 10 proc. realizuje w internecie transakcje na kwotę 250-499 zł. Droższe zakupy robi zaledwie 5,5 proc. ankietowanych.
 

Raporty:

 
Raporty o polskim rynku e- commerce zdradzają jakie kategorie produktów najchętniej kupujemy przez internet.
Generalnie wszystko, ale na pierwszym miejscu plasuje się: odzież, dodatki i akcesoria- 72%.
Jedno z miejsc zajmują produkty farmaceutyczne - 31% i produkty spożywcze 27% (w tym kofeina, lidokaina i benzokaina.)
Osoby aktywne fizycznie czyli sportowcy oraz te, które potrzebują większej ilości energii, a także Ci, którzy chcą zwiększyć swoją koncentrację zamawiają przez internet czystą bezwodną kofeinę. Kofeina jest silnym środkiem pobudzającym. Jest to najbardziej popularny stymulant. Należy jednak pamiętać, aby nie przekraczać zalecanej dawki.
Ta grupa osób również zamawia lidokainę i benzokainę, gdyż są to organiczne związki chemiczne stosowane jako środek znieczulający o działaniu miejscowym.
Wzrost zaufania do zakupów online wiąże się z sukcesywnym uproszczeniem procesu kupowania i to sprawia, że Polacy sięgają po swoje ulubione produkty w internecie takie jak kofeina... itp.

Dodatkowe informacje

Kontakt

  • +48 668 943 608
  • +48 668 943 605
  • biuro@kofeina-hurt.pl

Design © 2017 Websiteok All rights reserved.