Sportowcy i dostępność do środków przeciwbólowych

Wszystkim doskonale znane jest powiedzenie, że sport to zdrowie. Sport wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Ludzie, którzy choć trochę się ruszają mają więcej energii, lepszy humor, samopoczucie oraz samoocenę. Sportowcy od lat zachęcają od uprawiania aktywności fizycznej.
 
U sportowców amatorów i sportowców zawodowców podczas intensywnych treningów częstą przypadłością jest pojawiający się ból i różne choroby. Oczywiście intensywność i natężenie zależy od rodzaju sportu jaki uprawiają. W związku z tym, aby ulżyć swojemu cierpieniu liczą na szybkie działanie suplementów diety i środków przeciwbólowych. Reakcja na dolegliwości utrudniająca uprawianie sportu jest różnorodna. Część udaje się do lekarza, inni czekają aż objawy ustąpią, a pozostali sięgają po środki przeciwbólowe, których na rynku jest bardzo wiele.   
Popularne i znane oraz używane przez sportowców to LIDOKAINA i BENZOKAINA.
 
Lidokaina to organiczny związek chemiczny, pochodna acetanilidu. Stosowana jako środek miejscowo znieczulający. Przeważnie podawana jest przezskórnie w formie areozolu ( głównie dla sportowców) lub żelu. W stomatologii najczęściej używana w postaci dwuprocentowego roztworu chlorowodorku lidokainy w ampułkach. Lidokaina jest też środkiem antyarytmicznym, który nie wydłuża czasu reakcji i nie może być stosowana kiedy osoba ma alergię na amidowe leki znieczulające.
 
Benzokaina to również organiczny związek chemiczny, ester kwasu p-aminobenzoesowego (PABA) i etanolu stosowany jako środek znieczulający o działaniu miejscowym. Gdy receptor bólowy jest stymulowany przez bodziec progowy następuje otwarcie kanałów jonowych dla jonów Na+, które wnikają do neurolemmy zgodnie z gradientem elektrochemicznym. Benzokaina jest składnikiem wielu preparatów łagodzących ból stosowanych zewnętrznie w postaci maści, pudrów, żeli itp., a także jako składnik tabletek lub areozoli. Należy do syntetycznej grupy środków znieczulających tak często stosowanych przez sportowców.
Należy jednak pamiętać, że przed użyciem każdego środka przeciwbólowego należy zapoznać się ulotką, która zawiera wskazówki i dane dotyczące działań niepożądanych oraz dawkowanie i informacje dotyczące stosowania.

Dodatkowe informacje

Kontakt

  • +48 668 943 608
  • +48 668 943 605
  • biuro@kofeina-hurt.pl

Design © 2017 Websiteok All rights reserved.