Kofeina jako środek stosowany przez studentów

Studenci w okresie intensywnej pracy umysłowej czyli w okresie zmagania się z kolejnymi sesjami, potrzebują bezpiecznych wspomagaczy koncentracji. Często sięgają po środki, które w składzie zawierają kofeinę i nie tylko. Chodzi, aby zwiększyć możliwości organizmu, jego długotrwałego wysiłku. Jakie specyfiki według studentów zapewniają pamięć i koncentrację. Jest ich wiele. Ale do najbardziej popularnych i lubianych należy kofeina w proszku.
 
Przypomnijmy co to jest kofeina. To organiczny związek chemiczny, alkaloid purynowy znajdujący się w ziarnach kawy i w wielu innych surowcach roślinnych. Może być również otrzymywana syntetycznie. Została odkryta przez niemieckiego chemika Friedricha Ferdinanda Rungego w 1819 roku. W zależności od źródła nazywana jest także teiną (gdy źródłem jest herbata), guaraniną (gdy pochodzi z guarany) i mateiną (gdy pochodzi z yerba mate). 
Ma wygląd białego, drobnokrystalicznego proszku.
 
Kofeina jest środkiem psychoaktywnym z grupy stymulantów. Jest stosowana jako dodatek do niektórych produktów, w tym napojów energetyzujących, a także do innych napojów przede wszystkim gazowanych (np. coli).
Po dłuższym okresie regularnego przyjmowania kofeiny występuje zjawisko tachyfilaksji i tolerancji czyli stopniowego osłabienia odpowiedzi biologicznej ustroju.
 
U studentów często scenariusz jest podobny, czas ucieka, a lista egzaminów i zaliczeń długa. Co zrobić, żeby z tym wszystkim się uporać i zdążyć w odpowiednim czasie? Studenci wspomagają się kawą, colą i kofeiną w proszku. Muszą sobie pomóc, aby przyswoić setki stron wiedzy w kilka, kilkanaście dni. Aby organizm nie zasnął, a mózg nie był przeładowany trzeba w odpowiedni sposób zadziałać.
 
Kofeina w proszku to organiczny środek pobudzający, który obniża objawy zmęczenia i stymuluje do podejmowania większej aktywności. Efekt pobudzenia odczuwalny jest po 30 minutach.
Kofeina bezwodna nie kumuluje się w organizmie. Jej okres półtrwania wynosi od 3 do 5 godz. i jest zależny od wieku, płci czy masy ciała.
Należy pamiętać o prawidłowym i bezpiecznym dawkowaniu kofeiny w proszku.
Pomaga wtedy w koncentracji oraz daje świeży zastrzyk energii i walczy ze zmęczeniem.
 
Nadużywanie powoduje rozdrażnienie, nerwowość, bóle głowy, zmęczenie czy nawet może powodować bezsenność.
Kofeiny bezwodnej nie powinny spożywać kobiety w ciąży, a także diabetycy, cukrzycy i osoby poniżej 18 roku życia.
 
Kofeina bezwodna "czysta kofeina" jest dostępna w postaci kofeiny w tabletkach i w proszku.

Dodatkowe informacje

Kontakt

  • +48 668 943 608
  • +48 668 943 605
  • biuro@kofeina-hurt.pl

Design © 2017 Websiteok All rights reserved.