Filmy o kofeinie

Naukowcy

opracowali matematyczny algorytm, który maksymalizuje korzyści z przyjmowania kofeiny.
Badania zlecone przez armię Stanów Zjednoczonych pokazały, że odpowiednie dawkowanie kawy, dostosowane do ilości snu, pozwala bezpiecznie zwiększyć pozytywne działanie kofeiny i utrzymywać je przez długi czas.

 

Według

szacunków każdego dnia blisko 90% dorosłych osób na całym świecie spożywa kofeinę w różnej postaci. Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów, którego zadaniem jest pobudzenie organizmu.
Jednak by kofeina zadziałała najefektywniej, należy spożyć odpowiednią jej ilość w odpowiednim czasie.
 

Film

czyli krótka animacja wyjaśnia jak kofeina działa na nasz organizm. Kto jest ciekawy jakie skomplikowane reakcje biochemiczne i neurobiologiczne zachodzą w organizmie człowieka kiedy wychyla poranną filiżankę kawy powinien zapoznać się z tym materiałem.
 
Animatorzy współpracujący z TED- kultową platformą mediową i organizatorem konferencji naukowych pod hasłem "idei wartych rozpowszechniania" wyprodukowali zabawny filmik, który w niezwykle lekkostrawny sposób wyjaśnia, co dzieje się w naszym ciele, kiedy zażywamy jedną z najpopularniejszych używek- kofeinę. Znajdziemy ją bowiem nie tylko w kawie, ale również w herbacie niektórych napojach gazowanych, energetykach czy czekoladzie. Można się  dowiedzieć jakie zalety niesie ze sobą regularne dostarczanie organizmowi kofeiny, a także jakie niebezpieczeństwo rodzi jej przedawkowanie. Jedyne, czego brakuje w tym filmiku, to informacji o tym, że kofeina może być użyteczna również w leczeniu osób cierpiących na ADHD. Portugalscy naukowcy z Uniwersytetu w Coimbrze przez 5 lat badali skutki zażywania kofeiny przez pacjentów z ADHD. Pozyskane wyniki sugerują, że dzienne spożycie trzech filiżanek espresso może pomóc chorym w poprawieniu koncentracji i wyciszeniu się.
 

Kofeina

nawet zainspirowała reżysera Johna Cosgrovea do nadania właśnie takiego tytułu swojemu filmowi w 2006 roku. Film ten przedstawia jeden dzień z działalności małej, ale popularnej kawiarenki. Dzień dosyć nietypowy, bo wszystko, co mogło pójść źle, idzie źle. A wszystko zaczyna się od zwolnienia szefa kuchni. Tak więc kofeina w tym przypadku pełni trochę inną rolę.
Ale jak zawsze popularna i bardzo lubiana, szczególnie jeżeli spożywamy ją w kawie, herbacie, napojach gazowanych i energetycznych oraz w czekoladzie. 

Dodatkowe informacje

Kontakt

  • +48 668 943 608
  • +48 668 943 605
  • biuro@kofeina-hurt.pl

Design © 2017 Websiteok All rights reserved.